Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Znamy skład kadry skoczków na PŚ w Niemczech i Szwajcarii

Thomas Thurnbichler wybrał siedmiu skoczków, którzy wezmą udział w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt oraz Engelbergu. W porównaniu do ostatnich konkursów w Ruce nie doszło do żadnych zmian.

Michał Fabian
Michał Fabian
Kamil Stoch i Dawid Kubacki PAP / Lars Baron / Na zdjęciu: Kamil Stoch i Dawid Kubacki
Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch - to zawodnicy, którzy znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na najbliższe dwa weekendy w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

W dniach 9-11 grudnia w Titisee-Neustadt (Niemcy) - na skoczni Hochfirstschanze (HS142) - odbędą się dwa konkursy indywidualne oraz konkurs drużyn mieszanych.

Z kolei 17 i 18 grudnia Engelbergu (Szwajcaria) zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Rywalizacja na Gross-Titlis-Schanze (HS140) będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 29 grudnia w Oberstdorfie Turniejem Czterech Skoczni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek już znudziło się odpoczywanie

Trener Biało-Czerwonych Thomas Thurnbichler nie zdecydował się na żadną zmianę w składzie w porównaniu z ostatnimi zawodami PŚ, które odbyły się pod koniec listopada w Ruce.

Jak informuje na Twitterze Kacper Merk z Eurosportu, po zawodach w Titisee-Neustadt Polacy nie wrócą do kraju. Pozostaną w Niemczech na treningach i prosto stamtąd pojadą do Szwajcarii.

Przypomnijmy, że po zawodach PŚ w Wiśle i Ruce liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki, który o pięć punktów wyprzedza Austriaka Stefana Krafta.

Czytaj także: Kolejna rewolucja w skokach narciarskich? Dobrze się przypatrz
Czytaj także: "Nie ma sensu tego ukrywać". Mówi głośno o tym, co stało się z polskimi skoczkami

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×