Przegrał o 0,2 pkt. ze Stefanem Hulą. Zobacz reakcję Niemca

108 metrów, które Karl Geiger uzyskał w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, to było za mało, by wywalczyć awans. Lider niemieckiej kadry po swojej próbie był kompletnie załamany.

Piotr Bobakowski
Karl Geiger PAP/EPA / Na zdjęciu: Karl Geiger
To były fatalne kwalifikacje w 71. Turnieju Czterech Skoczni dla Karla Geigera. Reprezentant Niemiec na skoczni w Innsbrucku uzyskał odległość 108 m i z notą łączną 84,6 pkt. zajął dopiero 51. miejsce.

Zawodnik, który po dwóch konkursach TCS plasuje się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu, przegrał ostatnią pozycję premiowaną awansem do środowego (4 stycznia) konkursu o... 0,2 pkt. 50. lokatę w kwalifikacjach wywalczył Stefan Hula - z notą 84,8 pkt. (Polak skoczył 111,5 m).

Kamery Eurosportu pokazały moment (patrz poniżej), kiedy Geiger po nieudanym skoku z niepokojem obserwuje tablicę wyników. Kiedy okazało się, że odpadł z dalszej rywalizacji w Innsbrucku, Niemiec tylko spuścił głowę. Widać było, że jest załamany.

Dla 29-letniego Geigera oznaczało to pożegnanie się z szansami na wysokie miejsce w "generalce" 71. TCS. Kadr z reakcją niemieckiego skoczka zamieszczono na twitterowym profilu Eurosport Polska.