Granerud docenił Kubackiego. Co za słowa

Halvor Egner Granerud w świetnym stylu wygrał 71. Turniej Czterech Skoczni. Po zakończeniu rywalizacji Norweg docenił Dawida Kubackiego, który zajął drugie miejsce. W rozmowie z TVP zwrócił uwagę na jedną istotną kwestię.

Dawid Franek
Halvor Egner Granerud (z lewej) i Dawid Kubacki (z prawej) PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud (z lewej) i Dawid Kubacki (z prawej)
Halvor Egner Granerud podczas 71. Turnieju Czterech Skoczni wygrał trzy konkursy. Mało brakowało, a zgarnąłby Wielkiego Szlema, lecz w Innsbrucku pokonał go lider Pucharu Świata - Dawid Kubacki. Polak był przed turniejem głównym faworytem do końcowego zwycięstwa, ale drugie miejsce w klasyfikacji generalnej także jest wspaniałe. Do tego 32-latkowi w dzień zawodów w Bischofshofen urodziła się córka, co daje podwójne powody do radości.

Granerud jest pod wrażeniem postawy Kubackiego w trakcie sezonu, ale przede wszystkim podczas konkursu w Bischofshofen. Chodzi o to, że Polak musiał poradzić sobie z wieloma emocjami.

- Osiągnąłem dużo w trakcie mojej kariery, nigdy nie skakałem lepiej niż dotychczas, ale dalej nie wiem, jak to możliwe: wstajesz rano, dowiadujesz się, że zostałeś ojcem, a potem jedziesz na skocznię i rywalizujesz - mówił Granerud w rozmowie TVP.

- Uważam go za naprawdę świetną osobę. Mam wielki szacunek dla ich dwojga. Dziś jest wielki dzień dla mnie, ale większy dla rodziny Kubackich. Chciałbym bardzo pogratulować im narodzin dziecka - dodał Norweg.

26-letni norweski skoczek pokusił się także o szczere wyznanie dotyczące poziomu sportowego Dawida Kubackiego - Jest najtrudniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek się mierzyłem - podkreślił.

Granerud spełnił dziecięce marzenie o triumfie w Turnieju Czterech Skoczni. We wcześniejszych latach zdobył już m.in. Puchar Świata oraz srebro mistrzostw świata w lotach. Teraz zajmuje w Pucharze Świata 3. miejsce ze stratą 134 punktów do Kubackiego. Obu panów rozdziela znajdujący się także w doskonałej formie Anze Lanisek, który nad Granerudem ma 26 pkt przewagi.

W dalszej części sezonu może czekać nas pasjonujący bój o Kryształową Kulę. Następne zawody indywidualne odbędą się 15 stycznia w Zakopanem.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Kto wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?