Wyjątkowy gość. Zobacz, kto pojawił się na skokach w Zakopanem

W niedzielę w Zakopanem rozegrany został indywidualny konkurs w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zmagania zawodników spod Wielkiej Krokwi obserwował prezydent Andrzej Duda.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andrzej Duda PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Weekend w Zakopanem upływa pod znakiem konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak co roku na Podhale ściągnęły tysiące widzów, by na żywo obserwować zmagania najlepszych skoczków. Fani dopingowali, by któryś z Polaków włączył się do walki o wygraną.

Wśród osób obecnych pod Wielką Krokwią nie zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy. Znany jest on z zamiłowania do sportu i skoków narciarskich. Jeśli tylko czas mu pozwala, to przyjeżdża na rozgrywane w naszym kraju konkursy Pucharu Świata.

Kamery uchwyciły cieszącego się prezydenta po skoku Kamila Stocha, który pierwszą serię zakończył na szóstym miejscu. Jeszcze bardziej Duda radował się, gdy Dawid Kubacki skoczył 137,5 metra i objął prowadzenie na półmetku rywalizacji w Zakopanem.

Konkurs w Zakopanem rozgrywany jest w wietrznych i zmiennych warunkach. Doskonale przekonał się o tym Piotr Żyła, który po skoku na 111,5 metra zajął dopiero 39. miejsce i nie zakwalifikował się on do drugiej serii.

Czytaj także:
Stoch pomoże Kubackiemu? Wielka szansa dla Polaków
Skocznia zamarła. Te obrazki utkwiły kibicom w głowach do teraz

ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×