Złe informacje dla Polaków. Zabrakło czterech punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
zdjęcie autora artykułu

Po niedzielnych zawodach w Eisenerz poznaliśmy reprezentacje, które wywalczyły dodatkowe miejsce na zawody Pucharu Świata w Lake Placid i Rasnovie.

Niedzielne zawody w Eisenerz zakończyły piąty period Pucharu Kontynentalnego. Ten składał się z trzech konkursów w Sapporo i dwóch we wspomnianym Eisenerz. Stawką były trzy dodatkowe miejsca na zawody Pucharu Świata w Lake Placid i Rasnovie.

Wiemy już, że siódmego, dodatkowego miejsca, będą mogli skorzystać Austriacy (za sprawą Philippa Aschenwalda), Norwegowie (za sprawą Joacima Oedegaarda Bjoerenga) i Słoweńcy (za sprawą Matiji Vidicia).

Bardzo blisko wywalczenia siódmego miejsca dla Polaków w PŚ był Tomasz Pilch. W sumie w pięciu konkursach wywalczył 191 punktów - o zaledwie cztery mniej od Vidicia. Biało-Czerwoni nadal będą mogli zgłaszać sześcioosobowy skład.

W Pucharze Kontynentalnym nastąpi teraz dłuższa przerwa. Kolejne zawody tego cyklu rozegrane zostaną dopiero 11 i 12 lutego, w niemieckim Oberwiesenthal.

Czytaj także:  - Brutalne opinie ekspertów po niedzielnym konkursie"Koniec czarnej serii". Media po loteryjnym konkursie w Sapporo

ZOBACZ WIDEO: Thurnbichler zwrócił się do Polaków. Co za słowa!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty