"Dziękuję". Thurnbichler tak podsumował MŚ w Planicy

Thomas Thurnbichler i jego skoczkowie na mistrzostwach świata 2023 w narciarstwie klasycznym w Planicy wywalczyli dwa medale. Nic więc dziwnego, że Austriak jest w dobrym humorze po najważniejszej imprezie zimy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Thomas Thurnbichler PAP / Grzegorz Momot / Thomas Thurnbichler
MŚ Planica 2023 przeszły do historii. Podczas ich trwania Polska mogła cieszyć się z dwóch medali. Oba wywalczyli skoczkowie. Blisko było kolejnego, ale w drużynówce nasi skończyli na 4. miejscu.

Indywidualnie jednak Polacy skompletowali dwa krążki. Piotr Żyła w niesamowitym stylu obronił mistrzostwo świata na skoczni normalnej.

Pamiętamy, że do serii finałowej przystępował z 13. pozycji, a zakończył ją ze złotym medalem po tym, jak huknął rekordowe 105 metrów.

Brąz na skoczni dużej dołożył z kolei Dawid Kubacki. To znakomite osiągnięcia naszych zawodników, którzy ponownie dostarczyli fanom niesamowitych emocji.

"Dziękuję mojemu zespołowi, że było to możliwe. Gratulacje Piotr Żyła i Dawid Kubacki" - napisał w mediach społecznościowych Thomas Thurnbichler. Austriak dołożył do tego kilka migawek z MŚ.

Dla austriackiego szkoleniowca to były wielki wydarzenia. 33-latek objął naszą kadrę przed tym sezonem. Wielu podchodziło do tego sceptycznie, ale widać, że Thurnbichler doskonale odnalazł się w swojej roli.

Rosjanie skomentowali MŚ, w których Żyła i Kubacki zdobyli medale. "Lokalne rozgrywki"

[b]ZOBACZ WIDEO: Lewandowski o gali KSW na Stadionie Narodowym: Liczymy na rekord frekwencji