Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Byłem pewien, że to ruszy". Smutne słowa Stocha

Kamil Stoch liczył na to, że podczas Raw Air będzie plasować się w ścisłej czołówce konkursów. - Przy dobrych skokach zajmuję miejsca między 5. a 10. - mówi.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kamil Stoch Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Kamil Stoch
- Dziś było inne skakanie, inne latanie. Więcej tego, o co w lotach chodzi. Dostałem jasne wskazówki od trenera, chodziło o to, bym to później wykonał na skoczni. Z takim pełnym przekonaniem, że to zadziała - mówił Kamil Stoch po zajęciu 8. miejsca w niedzielnym konkursie PŚ na skoczni mamuciej w Vikersund (więcej TUTAJ).

Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski w wywiadzie dla Eurosportu podkreślił, że tegoroczny turniej Raw Air, w którym ostatecznie zajął 8. lokatę w klasyfikacji generalnej, nie zadowolił go.

- Ten Raw Air nie był trudny ze względu sportowo-fizycznego. Był trudniejszy, żeby zaakceptować to, w którym miejscu jestem. Czegoś brakuje. Niby to jest ok, ale daleko od czołówki. Przy dobrych skokach zajmuję miejsca między 5. a 10. Nie powiem, że jest to frustrujące, ale duży niedosyt czuję po takich konkursach. Nie jest to do końca zaspokojenie moich ambicji - ocenił.

ZOBACZ WIDEO: "To nie jest tak, że się mądrzę". Robert Lewandowski mówi o swojej roli w Barcelonie

35-letni Stoch nie krył, że po MŚ w narciarstwie klasycznym w Planicy oczekiwał zdecydowanie lepszych wyników i miejsc w ścisłej czołówce, na podium zawodów.

- Powiem więcej, byłem pewien, że to ruszy i będzie dużo łatwiej - nie tyle skakać, co przy błędach kręcić się w okolicach topu. A tu wszystko przychodziło mi z ogromnym trudem, musiałem to mozolnie budować. Każdy błąd kosztował bardzo dużo. Trzeba było wspinać się na wyżyny umiejętności, żeby cokolwiek tutaj ugrać - podsumował.

Zobacz:
Żyła szczery do bólu po Raw Air. Wyjaśnił, czego mu brakowało

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×