Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Sensacyjny pomysł w skokach. Granerud mówi "nie"

Skoczkinie narciarskie w miniony weekend po raz pierwszy rywalizowały w konkursie Pucharu Świata w lotach. W zawodach brało udział 15 zawodniczek. Panie chcą, aby podobny system obowiązywał u mężczyzn. Nie wszyscy podzielają ich opinię.

Dawid Franek
Dawid Franek
 Halvor Egner Granerud Getty Images / Halvor Egner Granerud
W Vikersund byliśmy świadkami historii. Skoczkinie narciarskie doczekały się konkursu na skoczni do lotów. Pierwsze zawody w historii na mamucim obiekcie wygrała Słowenka Ema Klinec. W rywalizacji brało udział 15 zawodniczek, czyli zdecydowanie mniej niż staje na starcie konkursu w lotach panów - mowa oczywiście o 40 skoczkach.

Po niedzielnym konkursie kilka skoczkiń zachęcało FIS do zmniejszenia liczby zawodników w zawodach na obiektach do lotów przynajmniej w kontekście turnieju Raw Air.

- Trochę nudno patrzeć na facetów, którzy skaczą najgorzej. Myślę, że gdyby były trochę ostrzejsze reguły, zainteresowanie znacznie by wzrosło, a oglądający mieliby jeszcze więcej zabawy - powiedziała Silje Opseth w rozmowie z nrk.no.

- Podobało mi się rozwiązanie, które mieliśmy teraz w Raw Air. Myślę, że dostarczyłoby to dodatkowych emocji, których turniej mężczyzn nie miał - wtórowała jej Maren Lundby.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

Z takim pomysłem nie do końca zgadza się Halvor Egner Granerud. Norwegowi bliżej do wersji, w której na starcie staje 30 zawodników. Triumfator Raw Air wyjaśnił dlaczego.

- Myślę, że piętnaście to trochę mało. Będzie strasznie ekskluzywnie. Jest bardzo wielu tych, którzy nie są wśród piętnastu najlepszych, a wciąż mogą utrzymywać się ze skoków narciarskich i potem chcesz to im zabrać - powiedział dla nrk.no.

Claus Brede Brathen, menedżer sportowy reprezentacji Norwegii, zaproponował by w samym Raw Air, w lotach rywalizowało 30 skoczków i 20 zawodniczek. Brathen podkreśla, że wtedy mielibyśmy do czynienia z elitarną rywalizacją.

Z uwagą nowym pomysłom przysłuchuje się dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile. Włoch, jednak podobnie jak Granerud, nie chciałby zabierać udziału w konkursach w lotach tak wielu zawodnikom.

- Loty narciarskie to marzenie wszystkich skoczków narciarskich, którzy chcą mieć szansę latania. To jest coś, co musimy zachować jako motywację dla wszystkich sportowców - ocenił.

Norweskie media podkreślają, iż Pertile zdaje sobie sprawę, że ewentualna decyzja o zmniejszeniu liczby skoczków startujących na obiektach do lotów musi być dokładnie przedyskutowana, zanim zostanie ostatecznie podjęta.

Czytaj także:
Niecodzienny program PŚ w Lahti. W skokach to rzadkość

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
 • dzepetto Zgłoś komentarz
  Wlazły pierwszy raz na mamuta i już się mądrzą, jak mają wyglądać zawody mężczyzn. Jeżeli wyznacznikiem ma być nuda, to te skoczkinie w ogóle nie powinny się zajmować skakaniem,
  Czytaj całość
  tylko szydełkowaniem. Kto je w ogóle ogląda?...
  • Polski_Dave Zgłoś komentarz
   Kobiet startuje 15 bo wszystkie są cienkie jak gumka w majtkach więc reszta by się pewnie pozabijała. Nie koniecznie kobiety na siłę powinny rywalizować w tych sportach co mężczyźni.
   Czytaj całość
   • Belmondo01 Zgłoś komentarz
    "Trochę nudno patrzeć na facetów, którzy skaczą najgorzej" . A kto oglądał w ogóle te skaczące poczwarki.
    • Darek Oko Zgłoś komentarz
     Jeżeli tylu sportowców, którzy chcą latać wykluczy się to nie ma sensu ten sport. Będzie coraz mniej skoczków i mało atrakcyjnym sportem. Większość z tego żyje a nawet mogą
     Czytaj całość
     pojawić się niespodzianki nie przewidywalne. Dla tego nie kaleczcie tego sportu. Z tym z co powiedział Granerud się zgadzam. To nie są lata przedwojenne gdzie mniej brało udział sportowców a przecież sport się rozwija. Wydaje się, że z 20 -tu skoczków może być więcej kandydatów do walki z najlepszymi. Pozdrawiam.
     • Manuel Zgłoś komentarz
      W lotach biorą udział zawodnicy, którzy skaczą 160 metrów na skoczniach mamucich , więc trochę racji w tym jest , że powinno się ograniczyć i wykluczyć tych, którzy lotnikami nie
      Czytaj całość
      są.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×