Niecodzienny program PŚ w Lahti. W skokach to rzadkość

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Franz Kirchmayr / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Getty Images / Franz Kirchmayr / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
zdjęcie autora artykułu

Lahti będzie miejsce przedostatniego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich w obecnym sezonie. Przed skoczkami dwa konkursy: w sobotę i niedzielę.

W tym artykule dowiesz się o:

Po toczonych w szalonym tempie konkursach zaliczanych do Raw Air, cykl PŚ w skokach narciarskich zaciągnął hamulec i mocno zwolnił przed finiszem sezonu.

Raw Air zakończyło się w niedzielę w Vikersund. Teraz skoczkowie z Norwegii przeniosą się do Finlandii, konkretnie do Lahti.

Tam zaplanowano dwa konkursy: drużynowy w sobotę oraz indywidualny w niedzielę. Rywalizacja będzie w pewnym sensie wyjątkowa, gdyż skoczkowie w ogóle nie pojawią się na skoczni w piątek. Wtedy rywalizować będą panie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

Wiadomo, że w Lahti (ani też potem na zakończeniu sezonu w Planicy) nie zobaczymy na pewno Dawida Kubackiego, który w poniedziałek przekazał dramatyczne wieści na temat stanu zdrowia swojej żony Marty.

Więcej o tym przeczytasz tutaj -->> Dramatyczne wieści. Żona Dawida Kubackiego walczy o życie

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti:

Sobota, 25.03.2023 10:00 - Odprawa techniczna 13:30 - Oficjalny trening 16:15 - Konkurs drużynowy Niedziela, 26.03.2023 13:30 - Kwalifikacje 15:15 - Konkurs indywidualny

Zobacz także: Kubacki przekazał decyzję ws. Pucharu Świata. Jedyną słuszną "Modlimy się za nich". Trener Polaków o Kubackim i jego żonie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty