Małe sukcesy Polaków w Rasnovie. Bułgar najlepszy

Vladimir Zografski triumfował w niedzielnym konkursie Letniego Grand Prix w Rasnovie. Polacy nie włączyli się do walki o czołowe miejsca, ale możemy mówić o małych sukcesach.

PS
Klemens Joniak Instagram / Na zdjęciu: Klemens Joniak
Już sobotnie zawody Letniego Grand Prix w Rasnovie i niedzielna seria próbna pokazały, że reprezentanci Polski nie będą walczyć o czołowe miejsca. Rzeczywiście tak było. Po pierwszej serii można było jednak dostrzec pozytyw, bo Marcin Wróbel po próbie na 92 metry zajmował 13. miejsce.

Do finału awansowali jeszcze Klemens Joniak (84,5 m) oraz Kacper Juroszek (87 m). Wróbel i Joniak wywalczyli w ten sposób dożywotnie prawo startu w zawodach Pucharu Świata. Po pierwszej serii z rywalizacją pożegnali się Adam Niżnik (86 m) oraz Jarosław Krzak (84,5 m).

Na półmetku liderem był Vladimir Zografski (96 m), który o 0,2 punktu wyprzedzał Gregora Deschwandena (95,5 m). Trzecie miejsce na tym etapie zajmował Mark Hafnar (95 m).

I to pomiędzy Zografskim a Deschwandenem rozegrała się walka o zwycięstwo. Bułgar zdołał obronić, a nawet powiększył niewielką przewagę. 97,5 m sprawiło, że Deschwandena wyprzedził ostatecznie o 0,9 punktu. Szwajcar zostałby triumfatorem, bo pofrunął aż 102 metry, ale zawiódł przy lądowaniu i otrzymał niskie noty za styl. Z siódmego na trzecie miejsce awansował inny Szwajcar, Remo Imhof.

Jeśli zaś chodzi o Biało-Czerwonych, najlepszym z nich był ostatecznie Juroszek (17. miejsce, 93,5 m w finale). Tuż za nim sklasyfikowany został Wróbel (89,5 m w finale), a Joniak zajął 24. lokatę (89,5 m w finale).