Jego syn rzucił szkołę. Znasz go świetnie z telewizji

Janne Ahonen jest w gronie najlepszych skoczków narciarskich w historii. Ostatnio w Pucharze Świata debiutował jego syn Mico. Okazuje się, że 22-latek rzucił szkołę i postawił wszystko na sport. Legendarny ojciec skomentował tę decyzję.

Dawid Franek
Dawid Franek
Janne Ahonen (na środku) Getty Images / Na zdjęciu: Janne Ahonen (na środku)
Janne Ahonen wciąż pozostaje rekordzistą wszech czasów w liczbie miejsc na podium w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ma ich na koncie 108. W przeszłości dwukrotnie wygrywał klasyfikację generalną cyklu. Jest też m.in. pięciokrotnym triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni. Jego lista sukcesów jest bogata. Mocno wzoruje się na nim jego syn - Mico.

22-latek w sobotę zadebiutował w konkursie PŚ. Podczas rywalizacji w Ruce zajął 44. miejsce, co nie dało mu awansu do drugiej serii. Mico Ahonen marzy o tym, aby wejść do szerokiej czołówki.

W rozmowie z fińskimi mediami Janne Ahonen poinformował, że jego syn zrezygnował ze szkoły, by w pełni skupić się na sporcie. Legendarny skoczek wyznał, iż Mico nie ma żadnego planu B.

- Co mogłem mu doradzić, skoro ja zrezygnowałem z nauki w szkole na jeszcze wcześniejszym etapie? Patrząc na wiele dyscyplin sportowych, to widzimy, że jeśli chcesz osiągnąć szczyt, musisz się temu w pełni poświęcić. Wszystko albo nic. Sport wymaga ryzyka i musisz spróbować swoich sił, bo za 10 lat nie będzie już na to czasu - podkreślił Janne Ahonen w wywiadzie dla telewizji Yle.

Pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni powiedział również publicznie, jaką ma radę dla swojego syna.

Przyznał, że jest zadowolony, iż dotarł do poziomu, który sprawił, że mógł wystartować w konkursie Pucharu Świata. Według niego lepiej jednak, gdyby próbował swoich sił w "drugiej lidze". Mowa oczywiście o Pucharze Kontynentalnym.

Czytaj także:
Szczere wyznanie Thurnbichlera. Zareagował na słowa Stocha i Kubackiego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Mico Ahonen ma potencjał, by regularnie punktować w Pucharze Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×