Ani słowa o skokach. Kuriozalny wywiad z Piotrem Żyłą

Piotr Żyła zajął 24. miejsce w konkursie Pucharu Świata w Lillehammer. Po zawodach stanął przed telewizyjną kamerą. Reporter Eurosportu próbował na wszystkie możliwe sposoby wyciągnąć coś od naszego mistrza świata na temat skoków...

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Piotr Żyła Materiały prasowe / Eurosport / Piotr Żyła
Trzech Polaków sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer zakończyło z punktami. Jednym z nich był właśnie Piotr Żyła.

Jak podsumował swoje sobotnie skakanie w Norwegii? Trudno powiedzieć, bo 36-latek mówił jedynie o... temperaturze, śniegu i wietrze.

- Zimno dzisiaj na polu, no... - tak odpowiedział na pytanie o swoje konkursowe próby.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisowa para poleciała do raju. Co za zdjęcia!

Gdy reporter zapytał, czy zatem o skokach nie rozmawiamy, Żyła odparł tylko, że... - Jest strasznie zimno. Śniegu też trochę jest - odparł. - Ja nie wiem co to tak, że w zimie zimno w Norwegii. I niemożliwe, żeby wiało w Lillehammer.

Jedyne, czego udało się dowiedzieć, to szczegółów odnośnie kontroli, jakiej Żyła był poddany. Chodziło oczywiście o sprzęt. - Kontrolowali wszystko związane z kombinezonem, nawet ubranko - odpowiedział i dodał, że wszystko było w porządku.

W niedzielę na Żyłę i resztę skoczków czeka kolejne wyzwanie. Tym razem konkurs na dużej skoczni. Jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Zobacz także:
Nie do zatrzymania. Kraft ucieka w Pucharze Świata
"Od czegoś trzeba zacząć". Stoch szukał pozytywów

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piotr Żyła w niedzielę przebije się do najlepszej dwudziestki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×