"Lampka ostrzegawcza". Tajner komentuje wyniki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner
zdjęcie autora artykułu

- Kiedy ktoś tak zaczyna sezon całą grupą, to zaraz zapala mi się lampka ostrzegawcza i zastanawiam się, jak długo będę w stanie utrzymać formę - mówi dla Przeglądu Sportowego Onet Apoloniusz Tajner. Opowiada także o formie polskich skoczków.

W tym artykule dowiesz się o:

W tym sezonie polscy skoczkowie prezentują się zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Dość powiedzieć, że wejście trzech zawodników do trzydziestki w sobotnim konkursie w Lillehammer to nasz najlepszy wynik. Żaden z nich nie potrafił wejść nawet do dwudziestki.

Kryzys dotknął wszystkich, zarówno wielkich mistrzów, jak i tych mniej doświadczonych skoczków. O przyczynach problemów Polaków wypowiedział się Apoloniusz Tajner na łamach Przeglądu Sportowego Onet.

- W Ruce brakowało dynamiki i to było bardzo widoczne. To z kolei znaczy, że coś się stało w treningu, zawodnicy prawdopodobnie pracowali nad motoryką do samego startu sezonu i nie ma świeżości. To powinno jednak zaprezentować w dalszej części sezonu - prognozuje były trener kadry A.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Były prezes PZN dodaje, że w Lillehammer widział poprawie w technice polskich skoczków na progu. W jego ocenie trzeba poczekać jeszcze dwa lub trzy tygodnie, by Polacy wrócili do czołówki.

Na przeciwnym biegunie do Polaków są Niemcy i Austriacy, którzy zdominowali pierwsze dwa tygodnie rywalizacji. Skoczkowie z tych dwóch krajów zajmują pierwsze siedem miejsc w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich.

- Niemcy i Austriacy skaczą na pełnym gazie. Widać u nich błysk, ale... kiedy ktoś tak zaczyna sezon całą grupą, to zaraz zapala mi się lampka ostrzegawcza i zastanawiam się, jak długo będę w stanie utrzymać formę. Przed wszystkimi wciąż cztery miesiące skakania - konkluduje Tajner.

Czytaj więcej: Granerud załamany. "Chciałem się jak najszybciej spakować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy któryś z Polaków w tym sezonie stanie na podium PŚ?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Jorg 25
5.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
P.Tajner ten kit jest dobry ale do okien.Skaczą słabo i nikt nie wie dlaczego.Wszyscy winni tylko nie nasze gwiazdy które zrobiły wszystko albo prawie wszystko żeby było dobrze. W reklamach jes Czytaj całość