20 punktów przewagi nad drugim miejscem! Niesamowity skok w Austrii

To był popisowy skok Niki Prevc. Przed austriacką publicznością utalentowana zawodniczka zdeklasowała rywalki, umacniając się na pozycji numer "jeden".

Rafał Szymański
skok Prevc Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: skok Prevc
Czwartkowe zawody, które zostały rozegrane w austriackim Villach, przysporzyły kibicom wielu emocji. Niestety, żadna z reprezentantek Polski nawet nie zdołała zakwalifikować się do konkursu w ramach Pucharu Świata.

Pierwsza seria była dość wyrównana zważywszy na to, że Eva Pinkelnig oddała skok na 94,5 m. Taką samą odległość osiągnęła Nika Prevc. Różnica polegała na tym, że słoweńska zawodniczka startowała z niższej belki i otrzymała wyższą rekompensatę za wiatr.

Mając 12-punktową przewagę Prevc przystąpiła do rywalizacji w drugiej serii i udowodniła swoją wyższość nad przeciwniczką. Tym razem rewelacyjna 18-latka uzyskała 95 m. Żadna z zawodniczek nie osiągnęła tego pułapu.

Po świetnym skoku ręce same składały się do oklasków, a Prev zajęła pierwsze miejsce. W ostatecznym rozrachunku jej przewaga nad drugą Pinkelnig wyniosła 20 oczek. Na najniższym stopniu podium znalazła się Nika Kriznar.

Prec wygrała cztery z pięciu ostatnich konkursów. Z 521 punktami na koncie reprezentantka Słowenii pozostaje liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Prevc utrzyma się na pierwszym miejscu do końca sezonu?