Pierwszy raz w historii. Takiego konkursu w PŚ jeszcze nie było

W czwartek się nie udało, ale w piątek mają być już lepsze warunki w Oberstdorfie. Jeśli będzie można bezpiecznie skakać, to tego dnia odbędzie się pierwszy w historii konkurs duetów na mamuciej skoczni.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Dawid Kubacki
W czwartek na przeszkodzie w rozegraniu treningów i kwalifikacji stanęły warunki atmosferyczne. W Oberstdorfie zbyt mocno wiało i nie było możliwości przeprowadzenia bezpiecznej rywalizacji. Początkowo trening miał rozpocząć się o 14:15, ale został kilkukrotnie przełożony. Ostatecznie chwilę po 16:30 oficjalnie odwołano wszelkie serie.

Brak skoków w czwartek spowodował drobne zmiany w programie zawodów na niemieckiej skoczni. W piątek odbędzie się konkurs duetów, ale wyłącznie dwie, a nie trzy serie, jak zazwyczaj. To efekt limitu rozgrywania czterech serii dziennie na mamucich skoczniach. Na spotkaniu kapitanów - z myślą o przyszłości - przegłosowano, że takich serii będzie można rozgrywać pięć.

Tym samym w piątek rozegrany zostanie pierwszy w historii konkurs duetów na mamuciej skoczni. Rywalizacja par to nowość w Pucharze Świata w skokach narciarskich, która została bardzo dobrze przyjęta przez kibiców.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!

Wiadomo już, że w drugiej, finałowej serii duetów wystąpi 12 zespołów. Kolejność w rundzie będzie odwrotna względem zajmowanych miejsc po I serii. Nie da się ukryć, że będzie to bardzo szybki konkurs, który przy optymalnych warunkach potrwa około godziny. W zawodach wystartują także reprezentanci Polski.

Biało-Czerwonych trudno uznać jednak za faworytów. Do nich należeć będą Słoweńcy, Austriacy i Niemcy. Doskonale na skoczni w Oberstdorfie czuje się Austriak Stefan Kraft, który odniósł tutaj trzy indywidualne zwycięstwa. Z kolei Słoweniec Domen Prevc jest rekordzistą obiektu. Jego najdłuższy lot to 242,5 metra.

Transmisja z zawodów w Oberstdorfie odbędzie się w TVN, Eurosporcie 1 i w Playerze. Tekstową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty. Początek piątkowego konkursu duetów zaplanowano na godzinę 16:30.

Plan dnia:
14:00 - Oficjalny trening
16:30 - Konkurs duetów (2 serie)

Czytaj także:
Afery ciąg dalszy. Jest decyzja ws. trenerskiej legendy
Wielki sukces Polki. Wygrała klasyfikację generalną

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×