Maturę zdał pod koniec kariery. Takie wykształcenie ma Małysz

Adam Małysz to sportowiec, któremu polskie skoki narciarskie zawdzięczają bardzo wiele. W czasach świetności regularnie odnosił sukcesy na światowych arenach. Niewielu jednak wie, jakie obecny prezes PZN ma wykształcenie.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Adam Małysz Instagram / adammalyszofficial / Na zdjęciu: Adam Małysz
Na przełomie XX i XXI wieku Adam Małysz był bez wątpienia jednym z najpopularniejszych polskich sportowców. Nasz skoczek odnosił wielkie sukcesy w Pucharze Świata. Był medalistą mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. Fani na pewno mieli to szczęście, że przyszło im żyć w czasach "Małyszomanii".

Ze względu na długą karierę Małysz dosyć późno zadbał o swoją edukację. Szkołę średnią skoczył dopiero w 2010 roku, gdy jego kariera zmierzała ku końcowi. To wówczas zdał maturę.

Małysz nie poprzestał jednak na średnim wykształceniu. Zdecydował się na studia. W 2018 roku ukończył studia licencjackie na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wybrał kierunek turystyka i rekreacja.

Ale nasz wielki mistrz kontynuował edukację. Ponownie zdecydował się na naukę na Politechnice Częstochowskiej. W 2020 roku ukończył tę uczelnię z tytułem magistra.

Wyższe wykształcenie i doświadczenie sportowca na pewno przydało się Małyszowi. Od 2022 roku jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. 46-latek zastąpił na tym stanowisku swojego byłego trenera, Apoloniusza Tajnera.

Czytaj także:
Iga Świątek znów złamała magiczną granicę. Zobacz najnowszy ranking WTA
Świetne wieści dla Świątek. Polka ruszyła w pogoń za Sabalenką

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×