Leciał, leciał i nie mógł przestać. Niewiarygodny lot w Oberstdorfie [WIDEO]

Erik Belshaw zaskoczył wszystkich podczas sobotnich (24.02.) kwalifikacji w Oberstdorfie. Kiedy Amerykanin mijał zieloną linię był jeszcze kilka ładnych metrów nad ziemią!

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
rik Belshaw zaprezentował się doskonale podczas sobotnich (2402) kwalifikacji Twitter / Fot. Twitter/Eurosport / rik Belshaw zaprezentował się doskonale podczas sobotnich (24.02.) kwalifikacji.
230 metrów! Taką odległość podczas lotów w Oberstdorfie uzyskał Amerykanin - Erik Belshaw. 20-latek leciał, leciał i jeszcze raz leciał - zaskakując wszystkich obserwatorów. Ostatecznie zajął 10. miejsce (TUTAJ znajdziesz komplet wyników >>), wyprzedzając m.in. Kamila Stocha, Johanna Andre Forfanga czy Jana Hoerla.

Lot Amerykanina - już od progu - wyglądał świetnie. Belshaw znalazł się na wysokim pułapie i kiedy mijał zieloną linię (czyli odległość, która w tamtym momencie dawała mu 1. miejsce) jeszcze w ogóle nie myślał o lądowaniu. Był bardzo wysoko.

"Erik Belshaw leciał, leciał, leciał i nie mógł przestać" - napisano na profilu Eurosportu, w serwisie X.

Belshaw obecnie zajmuje odległą, pięćdziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma na koncie 18 punktów. Nic dziwnego więc, że taki lot przyciągnął uwagę kibiców i dziennikarzy.

Przypomnijmy, że zawody w Oberstdorfie trwają od czwartku - 22.02. Po piątkowych zawodach duetów, w sobotę i niedzielę czekają nas jeszcze konkursy indywidualne.

Czytaj także: Trener Norwegów udzielił wywiadu. Pojawiły się łzy >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy polski zawodnik znajdzie się w TOP-10 klasyfikacji generalnej PŚ w skokach (2023/24)?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×