Światowe media zwróciły uwagę na Polaków

Zarówno niemieckie, jak i słoweńskie media zareagowały na 4. miejsce reprezentacji Polski w konkursie drużynowym w Lahti. Podkreślono, że nasi skoczkowie zanotowali wyraźny postęp względem poprzednich występów.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Aleksander Zniszczoł PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
skispringen.com

W Niemczech zwrócono uwagę na to, że zawody odbyły się w trudnych warunkach. W nich najlepiej poradzili sobie Norwedzy, ale ich podopieczni i tak uplasowali się na podium.

"Mimo trudnych warunków i zawirowań wokół głównego trenera Norwegowie okazali się najlepsi podczas konkursu drużynowego. Pokonali Austriaków oraz Niemców, którzy po raz kolejny znaleźli się na podium" - czytamy na skispringen.com.

Nie zabrakło również wzmianki o Polakach, którzy byli blisko podium. Podkreślono również, że ponownie mocny w naszej ekipie był Aleksander Zniszczoł.

"Polscy skoczkowie narciarscy w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł znacznie poprawili się w porównaniu do poprzedniego dnia, ale wyraźnie stracili miejsce na podium, kończąc zmagania na czwartej pozycji z łączną notą 845,6 pkt. Szczególnie wyróżnił się po raz kolejny Zniszczoł, który mimo trudnych warunków w finale poszybował na odległość 130 metrów" - podsumowano występ naszej kadry.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×