Euforia w sieci po tym, co zrobił Zniszczoł

Aleksander Zniszczoł po raz pierwszy w karierze stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Jego sukces był szeroko komentowany przez ekspertów. Przykrył także fatalne występy pozostałych zawodników.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Aleksander Zniszczoł PAP/EPA / EPA/Kimmo Brandt / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Na taki występ Aleksander Zniszczoł czekał aż dwanaście lat! Po skokach na 128,5 i 129,5 metra zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym w Lahti. Lepsi okazali się tylko Jan Hoerl i Peter Prevc.

Pozostali Polacy... ponownie bez awansu do drugiej serii. W czwartej dziesiątce znaleźli się Kamil Stoch i Piotr Żyła, a w piątej Paweł Wąsek oraz Maciej Kot.

"On ma piękny sezon, z pierwszym w karierze podium Pucharu Świata wyskakanym 5 dni przed 30. urodzinami" - skomentował na portalu X Łukasz Jachimiak ze sport.pl.

"Do trzech razy sztuka, mamy to! Z naszymi podiumowiczami bywało różnie, ale w tym przypadku jestem spokojny, że to nie jest sufit Olka. Ogromne gratulacje. Swoją pracą i wytrwałością zasłużył jak mało kto" - przekonywał Piotr Bąk.

"Tak jest! Olek Zniszczoł po 12 latach od debiutu w Pucharze Świata staje na pucharowym podium. Wreszcie i my się doczekaliśmy w tym sezonie" - przekazał Sebastian Szczęsny.

Dziennikarz TVN zwrócił uwagę, że główną rolę w konkursie odgrywał wiatr, ale spada to na dalszy plan wobec sukcesu Polaka.

"Olo Zniszczoł presję. Nareszcie" - na taką grę słów zdecydował się Mateusz Leleń z TVP Sport.

"Dzięki sukcesowi Aleksandra Zniszczoła w Lahti reprezentacji Polski nie grozi już zakończenie sezonu Pucharu Świata bez miejsca na podium. W XXI wieku Biało-Czerwoni mieli tylko jeden sezon - 2007/2008" - zwrócił uwagę Adam Bucholz.

"Przypominają się czasy Małyszowe: lider walczy o podium, reszta klepie bulę" - skomentował Michał Korościel.

"Bardzo mi się podoba ta symbolika cyfry 3 u Aleksandra Zniszczoła - trzecie miejsce w konkursie 3 marca, do trzech razy sztuka z obroną miejsca na podium w tym sezonie, do tego trzecie podium PŚ w karierze i trzecie wywalczone w Lahti (poprzednio też dwa trzecie w drużynie)" - podsumował Kacper Merk z Eurosportu.

"W końcu to zrobił! Aleksander Zniszczoł trzeci w Lahti" - podsumowało krótko TVP Sport.

"Długo czekaliśmy na taki widok" - podsumowano na oficjalnym profilu Eurosportu.

Czytaj także:
Nie rozumie krytyki. "Byliśmy lepsi"
Był wielką gwiazdą. Do dziś żałuje, że przyjechał na imprezę do Polski

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy spodziewałeś/spodziewałaś się sukcesu Aleksandra Zniszczoła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×