Dziesięciu najlepszych. Nowość w skokach

W najbliższy weekend czołowi skoczkowie narciarscy przenoszą się do Norwegii, gdzie przystąpią do rewolucyjnego konkursu. W finałowej serii zbliżającego się cyklu Raw Air wystąpi tylko... 10 zawodników!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Aleksander Zniszczoł PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Aleksander Zniszczoł
W dniach 8-17 marca odbędzie się kolejny cykl tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy będą rywalizować na norweskich obiektach w turnieju Raw Air, podczas którego odbędzie się pierwszy w historii trzyseryjny konkurs indywidualny.

Rywalizacja rozpocznie się w Oslo na skoczni HS 134 w piątek, 8 marca. W ciągu weekendu skoczkowie będą rywalizować w dwóch indywidualnych konkursach, które poprzedzą prologi w formie kwalifikacji.

Po trzech dniach w Oslo zostanie wyłonionych najlepszych 50 zawodników Raw Air, którzy będą walczyć o punkty w kolejnych konkursach. Bez względu na wyniki, udział w tej fazie mają zapewniony zawodnicy walczący o Kryształową Kulę - Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi oraz Andreas Wellinger.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: auć, boli od samego patrzenia!

Tym samym od zawodów w Trondheim nie będą już rozgrywane ani kwalifikacje, ani prologi. Rywalizacja toczyć się będzie na normalnej skoczni HS105 we wtorek, 12 marca. Z kolei dzień później na dużym obiekcie HS138.

Cykl Raw Air zamkną konkursy w Vikersund na skoczni HS240. W piątek, 15 marca, odbędzie się prolog, który wyłoni 40 zawodników startujących w konkursie indywidualnym następnego dnia. Impreza skończy się w niedzielę, 17 marca konkursem, którego w historii skoków jeszcze nie było.

Do rywalizacji przystąpi 30 najlepszych zawodników cyklu Raw Air po sobotnim konkursie. Do drugiej rundy awansuje czołowa "20", a w trzeciej finałowej serii wystąpi już tylko najlepsza "10" cyklu.

Program Raw Air 2024:
Oslo (8-10 marca 2024)
- piątek, 8 marca: prolog
- sobota, 9 marca: konkurs indywidualny
- niedziela, 10 marca: prolog (kwalifikacje) i konkurs indywidualny
Trondheim (12-13 marca 2024)
- wtorek, 12 marca: konkurs indywidualny na normalnej skoczni
- środa, 13 marca: konkurs indywidualny na dużej skoczni
Vikersund (15-17 marca 2024)
- piątek, 15 marca: prolog (kwalifikacje)
- sobota, 16 marca: konkurs indywidualny
- niedziela, 17 marca: 3-seryjny konkurs finałowy Raw Air

Czytaj też:
-> W mediach głośno o wydarzeniach z Lahti. "Wietrzna loteria"
-> Ruszyła maszyna? "Skacze agresywnie i nisko szybuje nad zeskokiem"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Aleksander Zniszczoł znajdzie się w TOP 3 cyklu Raw Air?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×