Nie żyje Janusz Duda. W Polsce był jednym z najlepszych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / facebook.com/janusz.duda.37 / Na zdjęciu: Janusz Duda
Facebook / facebook.com/janusz.duda.37 / Na zdjęciu: Janusz Duda
zdjęcie autora artykułu

Środowisko sportowe w Polsce zasmuciła informacja o śmierci Janusza Dudy. Były skoczek narciarski, mistrz kraju i uczestnik zawodów Pucharu Świata, miał 63 lata.

W tym artykule dowiesz się o:

Zmarł Janusz Duda, indywidualny mistrz Polski w skokach narciarskich z 1983 r. na skoczni normalnej - poinformował w piątek (5 lipca) "Tygodnik Podhalański".

Były sportowiec, zawodnik takich klubów jak Wisła Gwardia Zakopane i WKS Zakopane, a ostatnio kierowca w zakopiańskim urzędzie miasta, miał 63 lata. Przyczyny śmierci nie podano.

"Janusza Dudę znało wielu mieszkańców w Zakopanem. Zawsze uśmiechnięty, pomocny" - czytamy w serwisie 24tp.pl.

Duda odnosił sukcesy na skoczni narciarskiej od najmłodszych lat. Był mistrzem kraju w kat. młodzików i juniorów. W 1983 r. zdobył złoty medal mistrzostw Polski na skoczni normalnej w rywalizacji seniorów. W barwach Wisły Gwardii Zakopane był też drużynowym mistrzem kraju w 1985 r.

W latach 1980-84 startował w Pucharze Świata. Jego najlepszym wynikiem było zajęcie 30. miejsca podczas zawodów w Zakopanem w styczniu 1980 r.

Duda jest również nieoficjalnym rekordzistą skoczni narciarskiej na warszawskiej Skarpie (na nieistniejącym już obiekcie uzyskał odległość 48 metrów).

Zobacz: "Trener stulecia" nie żyje. Janusz Tracewski miał 88 lat Nazywano ją "żelazną damą". Zmarła Polka, która niedawno została rekordzistką Guinnessa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty