Zmiany u Kamila Stocha. Mamy komentarz Thurnbichlera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto oraz Adam Pretty / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler i Kamil Stoch
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto oraz Adam Pretty / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler i Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

Michal Doleżal trenerem Kamila Stocha? Takie rozwiązanie jest coraz bliżej. - Jak na razie osoby decyzyjne w związku tworzą plan ramowy - przekazuje WP SportoweFakty trener reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler.

Miniona zima była jedną z najsłabszych dla Kamila Stocha w karierze. Polak ani razu nie znalazł się w czołowej dziesiątce konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W klasyfikacji generalnej zajął 26. miejsce. Trzykrotny mistrz olimpijski uznał, że czas na zmiany.

Według informacji sport.pl, które zostały później potwierdzone w rozmowie z WP SportoweFakty przez Rafała Kota, odbyły się rozmowy z Michalem Doleżalem. Czech wcześniej prowadził kadrę Polski w latach 2019-2022. Kamil Stoch pod jego wodzą wywalczył m.in. swój trzeci triumf w Turnieju Czterech Skoczni.

Oficjalnych informacji jednak brakowało. Dopiero w środę 24 kwietnia PZN wydał oficjalny komunikat. "Kamil Stoch zwrócił się do Polskiego Związku Narciarskiego, iż chciałby organizować swoje przygotowania do sezonu 2024/2025 pod okiem trenera skupiającego się wyłącznie na jego osobie. Polski Związek Narciarski respektuje prośbę Kamila Stocha" - czytamy (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo

Co ciekawe, nie podano w nim nazwiska szkoleniowca, z którym toczą się rozmowy, natomiast wiadomo, że mowa o Michale Doleżalu. Co na to dotychczasowy trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler?

- Jak na razie osoby decyzyjne w związku tworzą plan ramowy dotyczący Kamila Stocha. Kiedy to już się wydarzy, federacja o tym poinformuje - odpowiada nam Austriak.

Według informacji, które płyną z Polskiego Związku Narciarskiego, nowy trener i jego warunki pracy zostaną ogłoszone w maju. Trwają poszukiwania najlepszego rozwiązania.

Arkadiusz Dudziak, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj więcej: "Nie zniszczy kadry od środka". To dlatego Stoch chce Doleżala [OPINIA]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty