Sensacyjne wieści z PZN. Nowa rola Małysza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: Adam Małysz
Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: Adam Małysz
zdjęcie autora artykułu

Rewolucja w Polskim Związku Narciarskim. Łukasz Kruczek odchodzi i zostawia wakat. Jego obowiązki przejmie Adam Małysz. - Nikt się nie zgłosił - mówi w rozmowie ze sport.tvp.pl.

W tym artykule dowiesz się o:

Po nieudanej przygodzie w reprezentacji Włoch Łukasz Kruczek wrócił do Polski. W latach 2019-2022 pracował jako trener kadry, a od sezonu 2022/23 był koordynatorem ds. skoków. Teraz jego era w polskich skokach się zakończyła.

Łukasz Kruczek sam złożył rezygnację z funkcji koordynatora ds. skoków w Polskim Związku Narciarskim. Organizacja ma ogromny problem ze znalezieniem następcy.

- Żadnego kandydata nie mamy. Nikt się nie zgłosił. Myślę, że wielu patrzy, jak popularne są skoki w Polsce i obawiają się tego. W alpejskim i biegach kandydatów było sporo, a tu nic. Czekamy - mówi w rozmowie ze sport.tvp.pl Adam Małysz.

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo

Co ciekawe, zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zdecydował się powierzyć tę rolę... samemu Adamowi Małyszowi. Będzie to łączył z pracą prezesa związku.

- Mam nadzieję, że będzie to trwało krótko. Oczywiście, nieskromnie powiem, że znam się na skokach, coś tam potrafię. Niemniej, mam sporo innej roboty. Póki co jestem jednak w stanie to robić przy zgranym zespole. To jednak może tak działać jedynie do sezonu zimowego - tłumaczy były skoczek.

Czytaj więcej: Drastyczna decyzja. To może być koniec skoków w tym kraju?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
zgryźliwy
24.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Ta inna robota, to komentowanie skoków ?  
avatar
henryabor
24.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
To żadna rewolucja, a jedynie dekarz dopakował swój portfel!  
avatar
jotwu
24.04.2024
Zgłoś do moderacji
4
1
Odpowiedz
A już miałem nadzieję,że dekarz rezygnuje.