Stefan Kraft zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Bishofshofen. Drugie miejsce zajął Robert Hrgota, a trzecie - Vegard Swensen. W najlepszej dziesiątce uplasowali się Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Stefan Kraft w pierwszej serii skoczył 131,5 m. W drugim skoku uzyskał 132,5. To drugie zwycięstwo tego zawodnika w konkursie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Po raz pierwszy triumfował w sezonie 2010/2011 w Brotterode. Drugie miejsce zajął Robert Hrgota ze Słowenii, który miał 132 oraz 130,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Vegard Swensen z Norwegii. W konkursie uczestniczyło ośmiu Słoweńców, a siedmiu z nich skakało w drugiej serii. Tuż za podium znalazł się Nejc Dezman. Piątą lokatę zajął Anze Lanisek, który pierwszy raz w karierze brał udział w konkursie zimowego PK.

Najlepiej z Polaków spisał się Klemens Murańka, który był szósty. W pierwszej serii uzyskał 131,5, a w drugiej 128 metrów. Na ósmym miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł (130/127,5). Szesnastą lokatę zajął Bartłomiej Kłusek. W drugiej dziesiątce znaleźli się również 13. Felix Schoft, 14. Lukas Mueller oraz 19. Antonin Hajek. Punkty zdobyli też między innymi: 21. Borek Sedlak i 27. Vincent Descombes-Sevoie. 

43. miejsce zajął Tomasz Byrt. Tuż za nim znalazł się Marcin Bachleda. Na 53. lokacie uplasował się Jan Ziobro, a na 57. Dawid Kubacki. Do drugiej serii nie awansowali także: Markus Eggenhofer, Ilja Rosliakow, Pascal Bodmer, Kimmo Yliresto oraz Martin Cikl. Do konkursu zgłoszono 73. zawodników.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)