16-latek zadebiutuje w Pucharze Kontynentalnym

Przemysław Kantyka, 16-letni skoczek narciarski otrzyma szansę debiutu w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Konkursy odbędą się w dniach 6-7 lipca w słoweńskiej miejscowości Kranj.

Dawid Góra
Dawid Góra

Jak podaje oficjalny serwis Polskiego Związku Narciarskiego, Przemysław Kantyka w ubiegłym sezonie reprezentował Polskę w zawodach FIS Cup oraz EYOWF. Ponadto, zwyciężył w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2013 w kategorii junior B - wygrał w czterech z sześciu konkursów. Wywalczył także dwa medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2013 roku (zdobył złoty medal w konkursie drużynowym oraz srebrny indywidualnie). Zawodnik z ksywką "Pedro" jest wychowankiem LKS Klimczok Bystra. Uczy się w SMS Szczyrk, mieszka w Gilowicach. W słoweńskich zawodach Pucharu Kontynentalnego zastąpi Łukasza Rutkowskiego.

Oprócz Przemysława Kantyki w Kranj wystąpią również: Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Leja, Stefan Hula, Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek oraz Jan Ziobro.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)