Siódme zwycięstwo Kamila Stocha w indywidualnym konkursie Letniej Grand Prix

Kamil Stoch wygrał konkurs na igelicie w Einsiedeln. To jego siódme zwycięstwo w zawodach Letniej Grand Prix. Pod względem liczby wygranych Stocha wyprzedza teraz już tylko pięciu zawodników.

Pierwsze zwycięstwo w konkursie Letniej Grand Prix Kamil Stoch zanotował 3 października 2007 roku w Oberhofie. Latem 2010 roku Polak był najlepszy w aż trzech konkursach. Stanął wtedy na najwyższym stopniu podium w: Wiśle, Hakubie oraz Klingenthal. W 2011 roku zwyciężył w Einsiedeln i ponownie w Klingenthal.

Najwięcej indywidualnych zwycięstw w LGP zgromadził Adam Małysz, który triumfował trzynastokrotnie. 11 razy wygrał Gregor Schlierenzauer, a po 10: Masahiko Harada oraz Thomas Morgenstern. Przed Stochem plasuje się jeszcze Andreas Widhoelzl. Austriak zwyciężył dziewięciokrotnie. Przed konkursem w Einsiedeln, Stoch plasował się wspólnie na szóstej pozycji z Simonem Ammannem. Za Szwajcarem znajduje się Janne Ahonen, który w Szwajcarii był szósty, a w przeszłości pięciokrotnie triumfował w konkursie zaliczanym do LGP.

Stoch ma już w sumie 14 miejsc na podium w indywidualnych zawodach LGP. Po 14 razy na "pudle" byli również Ammann oraz Harada. Więcej razy dokonało tego jedynie czterech skoczków narciarskich. Także i w tej klasyfikacji prowadzi Małysz. "Batman z Wisły" stawał na podium opisywanych zawodów 28 razy.

Na drugim miejscu w Einsiedeln uplasował się Maciej Kot. Dwie najlepsze pozycję zajęli więc Polacy. Miało to miejsce trzeci raz w historii zmagań najwyższej rangi na igelicie. 20 sierpnia 2010 roku w Wiśle triumfował Małysz, a Stoch był drugi. Dziewięć dni później w Hakubie tuż za Stochem uplasował się Dawid Kubacki. Dwóch Polaków w najlepszej trójce znalazło się po raz szósty.