Kofler mistrzem Austrii w skokach narciarskich, Schlierenzauer bez medalu

Andreas Kofler wygrał w Stams mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobył Michael Hayboeck, a brązowy - Manuel Fettner.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii prowadził Gregor Schlierenzauer, który skoczył 115,5 metra. W drugiej serii ten 23-letni zawodnik uzyskał 95,5 m i spadł na piąte miejsce. Andreas Kofler po półmetku plasował się na czwartej pozycji. W drugim skoku lądował na 110. metrze i awansował na pierwsze miejsce. To jedenasty medal Koflera w indywidualnych mistrzostwach Austrii seniorów. Po pięć razy był on drugi oraz trzeci, w 2013 roku wreszcie wywalczył złoty medal. W Austrii nie ma podziału na letnie i zimowe mistrzostwa kraju w skokach narciarskich.

Medalowe pozycje zajmowane po pierwszej serii utrzymali Michael Hayboeck oraz Manuel Fettner. Hayboeck drugi raz zdobył medal mistrzostw kraju. W 2010 roku również był drugi. Z kolei Fettner po raz piąty uplasował się w czołowej trójce i po raz trzeci otrzymał brązowy krążek. Czwartą lokatę zajął Wolfgang Loitzl.

Na 11. pozycji uplasował się Martin Koch, a na 16. - David Zauner. W konkursie nie wziął udziału Thomas Morgenstern. Konkurs kobiet wygrała Daniela Iraschko. Druga była Jacqueline Seifriedsberger, a trzecia - Elisabeth Raudaschl.