Rozgrzewka dla Thomasa Morgensterna, Piotr Żyła drugi!

W rozgrzewce przed pierwszym konkursem drużynowym w tym sezonie najlepszy okazał się Thomas Morgenstern. Wysoką formę znów potwierdził Piotr Żyła.

Dawid Góra
Dawid Góra

Austriak, który ma ambicję powrócić do światowej czołówki skoczków narciarskich uzyskał wynik 132,5 metra. Żyle natomiast do drugiej pozycji wystarczyło lądowanie na 133. metrze niemieckiego obiektu. Trzeci był Daiki Ito. Japończyk poszybował na 134. metr.

Pozostali Polacy spisali się dobrze, jednak "bez fajerwerków". Na 14. lokacie uplasował się Dawid Kubacki, zaś rewelacja kwalifikacji i biało-czerwona nadzieja na medal olimpijski, Kamil Stoch zajął ostatecznie 20. pozycję. Mistrz świata z Predazzo uzyskał wynik 118 m. Najmniej doświadczony zawodnik w polskiej drużynie, Krzysztof Biegun uplasował się natomiast na 22. miejscu.

Zapraszamy do śledzenia zawodów w Klingenthal na żywo. Relacja TUTAJ.