Krzysztof Biegun ze złotym medalem!

Krzysztof Biegun w cuglach wygrał indywidualny konkurs skoków na dużym obiekcie w Predazzo. Polak w znakomitym stylu sięgnął po swój trzeci, a drugi złoty medal zdobyty podczas zimowej uniwersjady.

Maciej Mikołajczyk

Krzysztof Biegun nie dał rywalom najmniejszych szans podczas piątkowego konkursu w Predazzo. Polak już w pierwszej serii popisał się najlepszą, bo 127. metrową odległością i dość pewnie przewodził stawce. Nasz junior w finałowej rundzie tylko dopełnił formalności, lądując na 126. metrze i jeszcze raz pokazał, że doskonale radzi sobie z presją. 19-latek z Gilowic na zimowej uniwersjadzie wywalczył w sumie aż trzy krążki, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu, prawdopodobnie zapewniając sobie tym samym start w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni.

Na drugim miejscu, ale już ze sporą stratą do będącego poza konkurencją Bieguna uplasował się Sami Niemi. Fin dwukrotnie poszybował na odległość 126,5 metra, co dało mu srebro, z kolei brąz powędrował w ręce Japończyka Junshiro Kobayashiego.

Pozostali biało-czerwoni wypadli przeciętnie. Z dobrej strony pokazał się ósmy w klasyfikacji - Aleksander Zniszczoł, a "oczko" niżej znalazł się Bartłomiej Kłusek, który ponownie oddał dwa nierówne skoki. Znacznie gorzej poradzili sobie jednak inni Polacy - szesnasta lokata przypadła Andrzejowi Zapotocznemu, 23. Jakubowi Kotowi, a zaledwie 25. uprawiającemu niegdyś kombinację norweską Stanisławowi Bieli.

Przypomnijmy, że kończąca się w sobotę uniwersjada we Włoszech jest najlepszym w historii startem Polaków w tych zawodach. Biało-czerwoni wywalczyli do tej pory w Trydencie ponad dwadzieścia miejsc na podium, w tym dziesięć na jego najwyższym stopniu i zajmują drugą pozycję w tabeli medalowej, ustępując jedynie Rosjanom.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.