Dominacji Sary Takanashi ciąg dalszy - Japonka wygrała konkurs PŚ w Czajkowskim

Sara Takanashi wygrała konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Czajkowskim. Drugie miejsce zajęła Carina Vogt, a trzecie - Irina Awwakumowa.

Piotr Ziemka

W pierwszej serii z 25. belki skakały tylko Sara Takanashi i Daniela Iraschko. Japonka skoczyła 99 metrów i plasowała się na pierwszej pozycji. Pozostałe zawodniczki ruszały z bramki numer 26. 103 metry uzyskała Irina Awwakumowa. Rosjankę wyprzedzała jedynie Takanashi.

W drugiej serii wszystkie zawodniczki ruszały z 25. belki. Najdalej skoczyła Carina Vogt. Niemka miała 98,5 m, a Takanashi - 96,5. Reprezentantka Japonii zdobyła w konkursie dziewięć dziesiątych punktów więcej niż Vogt i odniosła trzynaste zwycięstwo w indywidualnym konkursie Pucharu Świata. Awwakumowa ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.

W przeciwieństwie do zawodów w Lillehammer i w Hinterzarten na liście startowej zabrakło reprezentantek Polski. W klasyfikacji generalnej PŚ z dorobkiem czterystu punktów zdecydowanie prowadzi Takanashi. Drugą pozycję utrzymała Iraschko (241 "oczek"). Vogt awansowała na trzecie miejsce (226 pkt), a Awwakumowa spadła na czwarte (215).