Irina Awwakumowa najlepsza w konkursie PŚ w Czajkowskim, trzecia Sara Takanashi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Irina Awwakumowa wygrała konkurs PŚ w Czajkowskim. Druga była Carina Vogt, a trzecia - Sara Takanashi. Na podium stanęły więc te same zawodniczki co w konkursie piątkowym.

Irina Awwakumowa czwarty raz z rzędu i czwarty raz w karierze stanęła na podium konkursu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. W Hinterzarten była trzecia oraz druga, a w Czajkowskim ponownie zajęła trzecią lokatę. W pierwszej serii Rosjanka skoczyła 100 metrów i była trzecia. W drugim skoku uzyskała najlepszą odległość - 101,5.

Sara Takanashi, która najlepsza była w czterech poprzednich konkursach, po pierwszej serii zajmowała szóste miejsce. W drugiej skoczyła 98,5 i awansowała na trzecią pozycję. Japonka uzyskała jedną dziesiątą punktu więcej niż Katharina Althaus. Drugi raz z rzędu na drugiej pozycji uplasowała się Carina Vogt. Na piątym miejscu została sklasyfikowana Coline Mattel. Francuzka oddała ostatni skok konkursu, bo prowadziła po pierwszej rundzie. Ostatecznie była piąta.

W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 460 punktów prowadzi Takanashi. Awwakumowa awansowała z czwartej na drugą pozycję. W pięciu konkursach zgromadziła ona 315 "oczek". Z kolei z drugiego na czwarte miejsce spadła Daniela Iraschko. Trzecia jest Vogt. Kolejne zawody zaplanowano na 11 i 12 stycznia w Sapporo.