Dyskutowano m.in. o ewentualnych zmianach w kwestii kombinezonów. Grubość materiału z jakiego są wykonane miałaby nie przekraczać 6 mm (poprzednio 5) i nie wynosić mniej niż 4. Wielkość kombinezonu odpowiadałaby wielkości ciała w pozycji wyprostowanej z tolerancją minimalną 1 cm i maksymalną 3 cm (poprzednio 2 cm). Wyjątek stanowiłaby część kombinezonu od kolan w dół - tutaj tolerancja to 10 cm.
Zmiany mogą czekać także zawody w lotach narciarskich. Jeśli wejdą one w życie prawo startu w nich otrzymają zawodnicy, którzy zdobyli przynajmniej jeden punkt w zawodach letniego Grand Prix lub Pucharu Świata. Ponadto seria kwalifikacyjna wyłoni 40 skoczków, którzy otrzymają prawo startu w konkursie. W kwalifikacjach będą musieli wystąpić wszyscy zawodnicy - także czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej. W pierwszej serii 40 skoczków zostanie rozstawionych w czterech grupach w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych w klasyfikacji łącznej PŚ (Grand Prix). Każda z grup będzie się składać z 10 zawodników. Sześciu najlepszych w każdej grupie otrzyma prawo startu w serii finałowej. Awansuje do niej więc 24 zawodników. Nota z pierwszej serii nie będzie uwzględniania - zawodnicy wystartują w odwrotnej kolejności do miejsc zajmowanych po pierwszej serii. O miejscu zajętym w konkursie będzie decydować wyłącznie wynik serii finałowej. W przypadku odwołania ostatniego etapu zawodów, o miejscu zadecyduje wynik z pierwszej serii.
Podczas spotkania dyskutowano także o Pucharze Świata kobiet. Jeśli zmiany wejdą w życie każdy narodowy związek narciarski będzie miał prawo do wystawienia maksymalnie pięciu zawodniczek w konkursie (poprzednio sześciu). Kwalifikacje wyłonią 40 skoczkiń (poprzednio 50), które otrzymają prawo startu w zawodach. Komitet organizacyjny będzie zobowiązany do zapewnienia nagród finansowych w wysokości 19 890 CHF za konkurs indywidualny (poprzednio 17 940), podzielonych pomiędzy pierwszą dwudziestkę (poprzednio piętnastkę) zawodniczek.
Do 16 maja narodowe związki narciarskie mogą wysyłać swoje uwagi. Wszystkie zmiany będą poddane pod głosowanie w trakcie posiedzenia Komitetu Skoków. Potem rozpatrzy je Rada FIS. Więcej będzie wiadomo po 49. Kongresie FIS, który zostanie zorganizowany w dniach 1-6 czerwca w hiszpańskiej Barcelonie.
Natomiast co do MŚ w lotach - to co do przede wszystkim lubią kibice, to efektowne i dalekie loty. I do teg Czytaj całość