Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jakub Wolny liderem biało-czerwonych w słoweńskim Kranju?

[tag=35475]Jakub Wolny[/tag], [tag=25791]Aleksander Zniszczoł[/tag], [tag=24777]Bartłomiej Kłusek[/tag], [tag=9704]Stefan Hula[/tag], [tag=3808]Grzegorz Miętus[/tag] oraz zawodnik z kadry A - tak wygląda skład Polaków na inauguracyjne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego.
Dawid Góra
Dawid Góra

Letni sezon rozpocznie się w słoweńskim Kranju. 5 lipca w sobotę o godzinie 8.30 wystartuje oficjalny trening, zaś dwie godziny później zawody. Niedzielną serię próbną zaplanowano na godzinę 9.00. Zmagania skoczków rozpoczną się o 10. 

W zeszłym roku Letni Puchar Kontynentalny zainaugurowano w austriackim Stams. Konkurs wygrał Krzysztof Biegun. W tym roku nie będzie miał szansy powtórzenia swojego sukcesu - do Kranju nie pojedzie z powodów rodzinnych.


- Po trzech zgrupowaniach nie ma w kadrze takiego wyraźnego lidera, ale można powiedzieć, że na razie takim najsłabszym ogniwem w zespole jest Krzysiek Miętus. Jednak zdarzają mu się dobre pojedyncze skoki, także jesteśmy dobrej myśli, że Krzysiek powróci na właściwy tor - cytuje Macieja Maciusiaka oficjalny serwis Polskiego Związku Narciarskiego. Na drugim biegunie znajduje się Jakub Wolny, mistrz świata juniorów. - Te skoki Kuby, szczególnie w Kranju, wyglądały bardzo obiecująco, także czekamy na pierwsze zawody i wtedy zobaczymy, jak Kuba sobie w nich poradzi - dodaje Maciusiak.

Pozostała część lipca będzie dla biało-czerwonych stała pod znakiem zawodów w kraju. - Cały lipiec spędzimy praktycznie w Wiśle. Najpierw czekają nas mistrzostwa Polski, później FIS Grand Prix i w pierwszy weekend sierpnia Puchar Kontynentalny na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle - kończy trener.

Aktualizacja:

Zawodnikiem z kadry A, który wystąpi w Kranju będzie Klemens Murańka.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
PZN
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×