Sjoeen najlepszy w letnich mistrzostwach Norwegii, srebrny medal Bardala

Na pierwszy tydzień września 2014 roku nie zaplanowano rozegrania konkursów Letniej Grand Prix oraz Pucharu Kontynentalnego. W tym czasie Norwegowie rywalizowali w Trondheim o tytuł mistrza kraju.

Piotr Ziemka

W czołowej trójce każdego z trzech ostatnich konkursów LGP znajdowało się po dwóch Norwegów. Trzykrotnie na podium stanął Phillip Sjoeen. Dwa razy w Hakubie na "pudle" znalazł się Daniel Tande. W Japonii nie startował zwycięzca konkursu w Courchevel - Andreas Stjernen.

Po pierwszej serii na czele plasował się Anders Bardal. Jedyny Norweg, który w XXI wieku wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach narciarskich skoczył 139,5 metra. W drugiej uzyskał jednak piąty wynik i wywalczył srebrny medal. Mistrzem kraju został drugi na półmetku Sjoeen, który jako jedyny przekroczył 140 metrów (140,5).

Tande wywalczył trzecią lokatę. Miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki zajęli sklasyfikowany na ósmym miejscu Stjernen i dziewiąty Tom Hilde.