Świetne skoki Polaków w Wiśle - Ziobro wygrał konkurs PK, Murańka drugi

Jan Ziobro wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka. W czołowej dziesiątce uplasowali się też szósty Krzysztof Leja oraz dziesiąty Dawid Kubacki.

Piotr Ziemka
Konkurs początkowo planowano rozpocząć o 14:00. Plany zmieniono z powodu niekorzystnych prognoz pogody. Rywalizację rozpoczęto cztery godziny wcześniej, tuż po oficjalnym treningu.
Udało się przeprowadzić jedną serię. Drugą odwołano z powodu silnych opadów deszczu. Najwyższe miejsca wywalczyli zawodnicy skaczący na początku. Ziobro miał bowiem piąty numer startowy, Murańka czwarty, a Andreas Wank siódmy.

W najlepszej trzydziestce znalazło się siedmiu Polaków. Oprócz czterech z czołowej dziesiątki punktowali również: sklasyfikowany na 15. miejscu Stanisław Biela, 27. Stefan Hula i 30. Andrzej Zapotoczny. Na przeciwnym biegunie znaleźli się między innymi Maciej Kot, a także Krzysztof Biegun, którzy nie powiększyli swojego dorobku.

Niedzielny konkurs na skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza (HS 134) zaplanowano na 11:00.