Kapitalny występ Polaków - biało-czerwone podium PK w Wiśle, Kot zwycięzcą!

Maciej Kot wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Drugie miejsce wywalczył Klemens Murańka, a trzecie - Dawid Kubacki. Konkurs ponownie zakończono po pierwszej serii.

Piotr Ziemka

Niedzielny konkurs rozpoczęto o 10:00, czyli godzinę wcześniej niż planowano. Konkursy Pucharu Kontynentalnego nie są transmitowane w telewizji, dlatego zawody tej rangi można zaczynać wcześniej, co jest niemożliwe w przypadku zmagań zaliczanych do Pucharu Świata. Tym razem nie rozgrywano drugiej serii z powodu silnego wiatru. Cieszy to, że mimo problemów z pogodą udało się przeprowadzić oba zaplanowane konkursy.

Po świetnych sobotnich występach na skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza (HS 134), w niedzielę Polacy poradzili sobie jeszcze lepiej. W czołowej dziesiątce znalazło się czterech biało-czerwonych. Oprócz Macieja Kota, Klemensa Murańki i Dawida Kubackiego w TOP10 uplasował się triumfator pierwszego konkursu - Jan Ziobro.

Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyło aż dziewięciu Polaków. W czołowej trzydziestce znaleźli się również: Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Adam Ruda, Krzysztof Biegun oraz Krzysztof Miętus.

Wszyscy zawodnicy rozpoczynali najazd na próg z jednej belki (czternastej) - w przeciwieństwie do poprzedniego konkursu.

Liderem "generalki" pozostał nieobecny w Wiśle - Johann Forfang, który prowadzi z dorobkiem 260 punktów. Murańka, najlepszy z grona polskich zawodników, jest dziesiąty (160 pkt za dwa drugie miejsca w Wiśle). Kolejne zawody PK odbędą się 16, 17 i 18 stycznia 2015 roku w Sapporo.