Lukas Hlava mistrzem Czech w skokach narciarskich, srebro Romana Koudelki

Lukas Hlava wygrał na normalnej skoczni (HS 100) w Libercu letnie mistrzostwa Czech w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobył Roman Koudelka.

Piotr Ziemka
Lukas Hlava prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał najlepszą odległość konkursu - 103,5 metra z osiemnastej bramki startowej. W drugiej rundzie zawodnicy ruszali z szesnastej belki. Hlava skoczył w tej fazie rywalizacji 96,5 metra i pozostał liderem.
Roman Koudelka na półmetku zmagań zajmował ósmą lokatę. W drugiej serii okazał się najlepszy - wylądował na 102. metrze. Na trzecim stopniu podium wspólnie stanęli Jakub Janda oraz Tomas Vancura.Drugiego miejsca po pierwszej serii nie utrzymał Jan Matura. Ostatecznie sklasyfikowano go na siódmej pozycji. Tuż za nim uplasował się Antonin Hajek. W czołowej dziesiątce niespodziewanie zabrakło Cestmira Koziska, który był dwunasty.