Daniel Tande zdobywcą dwóch złotych medali mistrzostw Norwegii w Trondheim

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Daniel Tande wygrał w Trondheim dwa konkursy o mistrzostwo Norwegii w skokach narciarskich na igelicie. W sobotę był najlepszy na skoczni normalnej, a dzień później zwyciężył na dużym obiekcie.

Daniel Tande w 2015 roku wygrał cztery konkursy Pucharu Kontynentalnego na igelicie. Pierwsze miejsce zajął też w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Podczas krajowego czempionatu potwierdził znakomitą formę. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę uzyskał ponad 20-punktową przewagę nad kolejnymi zawodnikami.

10 października Tande zdecydowanie odleciał rywalom już podczas pierwszej serii, w której miał 107,5 metra z ósmej belki startowej. W drugiej rundzie rozbieg obniżono o jeden stopień, a Tande wylądował na 101. metrze i triumfował z dorobkiem 289,5 punktu. Drugie miejsce ex aequo zajęli Joacim Bjoereng i Joachim Hauer (268 pkt).

Dzień później Tande również właściwie już za sprawą pierwszego swojego skoku zapewnił sobie mistrzostwo kraju - skoczył na odległość 143,5 metra. W drugiej odsłonie osiągnął 139 metrów i zwyciężył ze zdobyczą 296,1 pkt. Srebrny medal ponownie wywalczył Bjoereng (267,7; 132,5/134,5).

Na trzeciej pozycji uplasował się Anders Fannemel (254,8; 131/130,5). Tuż za podium znalazł się drugi zawodnik klasyfikacji Letniej Grand Prix 2015 - Kenneth Gangnes. Do brązowego medalisty stracił siedem dziesiątych punktu. Skoczkowie rozpoczynali najazd na próg z dziewiątej platformy startowej.

W Trondheim o mistrzowskie tytuły rywalizowały też kobiety. Na obiekcie K90 zwyciężyła Maren Lundby, a na K120 - Line Jahr.