Kokpit Kibice

Norwegowie ogłosili skład na Kuusamo

Alexander Stoeckl nie dokonał zmian w swojej drużynie przed zawodami na Rukatunturi. W czwartek i piątek w plastronie lidera Pucharu Świata będzie skakał Daniel Andre Tande.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP/Grzegorz Momot / PAP/Grzegorz Momot

W Klingenthal młody Norweg pogodził największych faworytów i po dwóch skokach powyżej 140 metra zasłużenie wygrał na Vogtlandarenie (HS140).

Daniel Andre Tande w czwartek po raz pierwszy w karierze przywdzieje żółty trykot lidera Pucharu Świata i nie będzie musiał uczestniczyć w kwalifikacjach. Oprócz niego zagwarantowane miejsce w piątkowych zawodach mają Johann Andre Forfang i Kenneth Gangnes. Drugi skoczek Letniego Grand Prix, mimo 11. pozycji w Klingenthal, znajdzie się w czołowej dziesiątce, bowiem w Kuusamo zabraknie Domena Prevca. O awans do piątkowego konkursu będą musieli walczyć natomiast Andreas Stjernen, Tom Hilde, Anders Fannemel i Rune Velta.

Start czwartkowych kwalifikacji wyznaczono na godzinę 17:00. Zmagania najlepszych skoczków świata na Rukatunturi (HS 142) stoją jednak pod znakiem zapytania, bowiem meteorolodzy w dni konkursowe przewidują podmuchy wiatru w granicach od 6 do 9 m/s.

Zobacz także: Łukasz Kruczek: Piotr Żyła na co dzień jest innym człowiekiem

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skiforbundent.no

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×