Kokpit Kibice

Jan Ziobro w ostrych słowach komentuje konkursy w Kuusamo

Po raz kolejny zawody na Rukatunturi, a dokładniej próby ich rozegrania były parodią skoków narciarskich. Czy jest sens o tej porze roku organizowania konkursów właśnie w tej miejscowości? Wątpliwości co do tego rozwiązania nie ma Jan Ziobro.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

- Te zawody są takie, za przeproszeniem, o d... rozbić, bo nic nie wnoszą, nic z tego nie ma. Raz leje, raz wieje i nic tu nie ma sensu - stwierdził skoczek w rozmowie z serwisem Skijumping.pl i dodał, że przyjeżdżanie do Kuusamo jest jak burzenie tego, co wypracowało się latem. - Moim zdaniem powinni to usunąć z kalendarza - zaznaczył Ziobro.

W tym sezonie z dwóch zaplanowanych w Kuusamo konkursów nie udało się rozegrać żadnego. W czwartek i piątek wiatr był tak silny, że o skakaniu w ogóle nie było mowy. W sobotę podmuchy trochę zelżały, ale nadal ich siła często przekraczała dopuszczalne progi.

Mimo to sędziowie na siłę próbowali przeprowadzić przynajmniej jedną serię zawodów, co w przypadku skoków Andreasa Koflera i Marata Żaparowa mogło skończyć się poważnymi upadkami. 

Głos Ziobry nie jest jedyny. Od kilku lat skoczkowie coraz głośniej mówią o tym, że rywalizacja na Rukatunturi (HS 142) na przełomie listopada i grudnia zabija prawdziwego ducha sportu. Włodarze światowej federacji są na razie głusi na te opinie. We wstępnym kalendarzu FIS-u na sezon 2016/2017 zawody w Finlandii znów zaplanowane zostały na początku zmagań o Kryształową Kulę.

Zobacz także: Kamil Stoch: moja kariera nie zawsze była usłana różami

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skijumping.pl

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×