Zmiany w składzie reprezentacji Polski na Puchar Kontynentalny w Rovaniemi

Trener kadry B w skokach narciarskich Maciej Maciusiak dokonał zmiany w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi. Jana Ziobrę zastąpił Andrzej Zapotoczny.

Michał Bugno
Michał Bugno

W obecnym sezonie Jan Ziobro - jako jedyny z Polaków startujących w Pucharze Świata - nie zdobył jeszcze żadnych punktów do klasyfikacji generalnej. W związku ze słabą postawą trener Łukasz Kruczek podjął decyzję, że nie zabierze go w najbliższy weekend na zawody PŚ w Engelbergu, gdzie zastąpi go Andrzej Stękała.

W tej sytuacji Ziobro miał wystartować w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi. Teraz trenerzy zadecydowali, że zamiast niego do Finlandii pojedzie zawodnik klubu AZS Zakopane Andrzej Zapotoczny.

- Sztab kadry A zdecydował, że Jasiek zostanie raczej potrenować, chociaż skakał całkiem nieźle. My nie mieliśmy więc wyboru, a Andrzej już dwa tygodnie temu podczas treningów w Ramsau pokazywał dobry poziom, jest bardzo zdeterminowany, żeby wrócić do zawodów - wyjaśnia trener kadry B Maciej Maciusiak w rozmowie z Bartoszem Leją z serwisu SkokiPolska.pl.

W najbliższy weekend w Rovaniemi wystartują także Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł i Stanisław Biela.

Program zawodów:

19.12.2015, sobota
08:00 - oficjalny trening
10:00 - seria próbna
11:15 - pierwsza seria konkursowa

20.12.2015, niedziela
10:00 - seria próbna
11:15 - pierwsza seria konkursowa

Zobacz także: Polski skoczek chce zostać pilotem szybowca. Nie chodzi o Stocha Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×