KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

64. TCS: Jakub Janda skakał z kontuzją

W niedzielnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, Jakub Janda, który zajął 32. miejsce, borykał się z problemami zdrowotnymi. Pomimo urazu triumfator TCS w sezonie 2005/2006 zamierza wystartować także w Bischofshofen.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
skoczek narciarski / Na zdjęciu: skoczek narciarski
Reprezentant Czech po dalekim skoku w kwalifikacjach na Bergisel (H130) złapał się za prawą nogę. Na twarzy skoczka pojawił się także grymas niezadowolenia, który bynajmniej nie był spowodowany lotem na 124 metr.

W niedzielę sam zainteresowany uchylił rąbka tajemnicy. Po skoku eliminacyjnym u Jakuba Jandy odnowiły się problemy ze stan zapalnym prawej kości piszczelowej, z którymi Czech zmagał się już w okresie letnich przygotowań.

Fizjoterapeutom kadry udało się przygotować skoczka do niedzielnych zawodów, ale dyskomfort z powodu bólu nie pozwolił Jandzie zaprezentować na skoczni pełni swoich możliwości. W pierwszej serii niedzielnych zawodów Czech spisał się zdecydowanie słabiej niż w kwalifikacjach i uzyskał zaledwie 117,5 metra. Janda przegrał rywalizację w parze z Manuelem Fettnerem, nie zmieścił się także w gronie pięciu szczęśliwych przegranych i zakończył zmagania na 32. pozycji.

Mimo bólu, Janda prawdopodobnie wystartuje w Bischofshofen. W klasyfikacji łącznej 64. Turnieju Czterech Skoczni główny zainteresowany plasuje się na 24. miejscu. Liderem jest Peter Prevc, który drugiego Severina Freunda wyprzedza aż o 19,7 punktu.

Plan rywalizacji w Bischofshofen:

Wtorek, 05.01.2016
15:00 - Oficjalny trening
17:00 - Kwalifikacje

Środa, 06.01.2016
15:30 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursowa (system KO)

Kamil Stoch: Wierzę, że wszystko się poukłada


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×