Bor Pavlovcic udanie zadebiutował w Pucharze Świata

Sobota była znakomitym dniem dla słoweńskich skoków. Reprezentanci tego kraju zajęli wszystkie miejsca na podium konkursu PŚ w Sapporo. Ponadto w zawodach PŚ udanie zadebiutował Bor Pavlovcic.

Karol Borawski
Na zdjęciu Andreas Wank PAP/EPA / Na zdjęciu Andreas Wank

Sobotni konkurs wygrał Peter Prevc przed Domenem Prevcem oraz Robertem Kranjcem. W drugiej serii znalazło się jeszcze trzech reprezentantów Słowenii. Anze Lanisek był 6., Bor Pavlovcic 26., a Jaka Hvala 27.

Dla Pavlovcica był to debiut w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata. 17-letni zawodnik na dobry początek zdobył 5 punktów i przy okazji wzbogacił się o 500 franków szwajcarskich (ok. 2000 zł). W klasyfikacji generalnej młody skoczek zajmuje 58. miejsce i wyprzedza m.in. takich zawodników jak Jaka Hvala, Junshiro Kobayashi czy Anze Semenic.

"Bor Pavlovcic mógł być jeszcze wyżej, ale w drugiej serii skoczył 112,5 m. i spadł o dziesięć lokat. Siedemnastolatek sięgnął po pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze" - zauważa zurnal24.si.

W ubiegłym roku Bor Pavlovcic razem z kolegami z drużyny (m.in. z Domenem Prevcem) sięgnął po złoty medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

W grudniu 2015 roku zawodnik klubu Nd Ratece Planica zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym. 27 grudnia w Engelbergu zajął dziesiąte miejsce, kilka dni później w Garmisch-Partenkirchen był czwarty, a przed tygodniem w Sapporo już trzeci. Udane występy zaowocowały debiutem w cyklu Pucharu Świata.

W nocy z soboty na niedzielę zostanie rozegrany drugi konkurs PŚ w Sapporo (początek o godz. 2).

Talant Dujszebajew: Moim marzeniem jest praca z reprezentacją Polski
Źródło: TVP S.A.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)