Jan Ziobro trzeci w konkursie PK na igelicie w Wiśle, Davide Bresadola wygrał

Jan Ziobro zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Wiśle. Zwyciężył Włoch Davide Bresadola.

Jan Ziobro po pierwszej serii zajmował piątą pozycję. W następnej rundzie Polak zdobył najwięcej punktów i awansował na trzeci stopień podium. Ziobro był trzeci w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza (HS 134) również 2 sierpnia 2014 roku.

Najlepszą odległość pierwszej rundy (129,5 metra) uzyskał Davide Bresadola. W drugiej fazie Włoch miał siódmy wynik, ale utrzymał prowadzenie. W czołowej szóstce uplasowało się aż trzech podopiecznych Łukasza Kruczka. Piąte miejsce zajął Sebastian Colloredo, a szóste - Alex Insam (skoczył najdalej - 130 metrów). Na drugim stopniu podium stanął Domen Prevc. Słoweniec miał drugie rezultaty w obu seriach.

Na siódmej pozycji został sklasyfikowany Markus Eisenbichler. Triumfator trzech poprzednich konkursów pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Ziobro jest w niej trzeci.

16. był Bartłomiej Kłusek, 18. Aleksander Zniszczoł, 23. Krzysztof Miętus, a 24. Stanisław Biela. W czołowej trzydziestce nie znaleźli się: Bartosz Czyż, Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka, Andrzej Stękała, Artur Kukuła, Tomasz Pilch i Dawid Jarząbek.

Do zawodów zgłoszono 59 skoczków. Dwóch zdyskwalifikowano, sklasyfikowano 57 zawodników. Wszyscy ruszali z osiemnastej belki startowej.