PŚ w Kuusamo: Austriacy odkryli karty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W czwartek 24 listopada treningami i kwalifikacjami do piątkowego konkursu indywidualnego rozpocznie się w Kuusamo sezon 2016/2017 w skokach narciarskich. Na tydzień przed inauguracją cyklu skład na zawody w Finlandii podali Austriacy.

Wśród wybrańców Heinza Kuttina nie ma niespodzianek. Trener, który rozpocznie już trzeci sezon zimowy, jako szkoleniowiec Austriaków sześciu kadrowiczów na zmagania w Kuusamo wybrał po treningach w Ramsau.

Włodarze normalnego obiektu w tej miejscowości przygotowali skocznie, dzięki czemu austriaccy zawodnicy mogli oddać pierwsze tej zimy skoki na śniegu. Łącznie przeprowadzone zostały dwie serie treningowe, po których Heinz Kuttin zdecydował, że do samolotu do Finlandii na konkursy na Rukatunturi (HS 142) wsiądą: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Andreas Kofler, Clemens Aigner i Markus Schiffner. Szkoleniowiec brał jeszcze pod uwagę Philippa Aschenwalda, ale po zajęciach w Austrii zdecydował się jednak postawić na Schiffnera.

W pierwszym periodzie PŚ w skokach narciarskich Austriacy mogą wystawić do kwalifikacji sześciu skoczków. Na razie przy ustalaniu składu nie jest brany pod uwagę Gregor Schlierenzauer. Dwukrotny triumfator w klasyfikacji generalnej PŚ po zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie wrócił już do treningów, ale do rywalizacji z najlepszymi zamierza przystąpić w przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się w Lahti na przełomie lutego i marca 2017 roku.

Szóstka wybrańców Heinza Kuttina wraz ze sztabem szkoleniowym przed rywalizacją w Finlandii będzie jeszcze trenować w norweskim Lillehammer, gdzie obecnie przebywają Biało-Czerwoni. Polacy treningi na obiektach Lysgardsbakken skończą najprawdopodobniej w piątek 18 listopada. Natomiast Austriacy w Norwegii będą trenować od niedzieli 20 listopada.

plan Pucharu Świata mężczyzn w Kuusamo: czwartek (24.11.2016) 16:00 - oficjalny trening (II serie) 18:00 - kwalifikacje piątek (25.11.2016) 16:00 - seria próbna 17:00 - pierwsza seria konkursowa sobota (26.11.2016) 14:30 - kwalifikacje 16:00 - pierwsza seria konkursowa

ZOBACZ WIDEO Dana White: podczas UFC 205 pobiliśmy wszystkie rekordy

Źródło artykułu: