PŚ w Klingenthal: dalekie skoki Polaków. Stefan Kraft najlepszy w serii próbnej

Stefan Kraft po skoku na 140,5 metra wygrał serię próbną przed sobotnim konkursem drużynowym na Vogtlandarenie w Klingenthal. Daleko skakała cała czwórka Polaków, a zwłaszcza Kamil Stoch i Piotr Żyła. Początek pierwszej serii zawodów o 16:10.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / Kimmo Brandt

Jeśli Biało-Czerwoni w konkursie głównym, będą skakać tak jak w serii próbnej, to zajmą drugie miejsce. W treningu pod względem zespołowym lepsi od podopiecznych Stefana Horngachera byli tylko rewelacyjni Austriacy.

Trening wygrał Stefan Kraft, a tuż za nim sklasyfikowano trzeciego zawodnika klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich Manuela Fettnera. Co więcej piątą pozycję wywalczył Michael Hayboeck.

Z Biało-Czerwonych miejsca w dziesiątce zajęli Kamil Stoch i Piotr Żyła. Z kolei Maciej Kot i Dawid Kubacki zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce.

Podobnie jak w piątkowych treningach i kwalifikacji wiatr nie przeszkadzał w sprawnym skakaniu. Skoczkowie oddawali swoje próby przy podmuchach w plecy, których średnie wartości nie przekroczyły 1 m/s. Trening rozpoczęto z belki startowej o numerze 21. Przed próbą Kamila Stocha obniżono rozbieg o jeden stopień.

Początek pierwszej serii konkursu drużynowego o 16:10. Relacja na żywo z całych zawodów na WP SportoweFakty.