Maciej Kot: Chciałem znaleźć inny sposób na życie

Maciej Kot dwa lata temu chciał rzucić skoki narciarskie. Dziś jest trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Dobrze, że zostałem - mówi "Faktowi".

Kamil Kołsut
PAP / Grzegorz Momot
Kryzys dopadł go w sezonie 2014/15. Startował wówczas głównie w Pucharze Kontynentalnym, PŚ zakończył z siedemnastoma punktami na koncie. To był najgłębszy dołek w jego karierze.

- Pojawiły się w głowie myśli, żeby znaleźć sobie inny sposób na życie  - przyznaje Kot na łamach "Faktu". - Nie chciałem się poddać. Jestem człowiekiem, który chce robić coś, co lubi i co daje radość. Ale jeżeli praca przestaje ją dawać, po co to ciągnąć?

Nasz skoczek pokonał jednak kryzys. Już w kolejnym sezonie miał przebłyski dobrej formy, przełom przyszedł jednak latem. Łukasza Kruczka w roli trenera polskiej kadry zastąpił Stefan Horngacher, a Kot zaczął skakać jak nigdy wcześniej.

25-latek wygrał letnie Grand Prix, a w niedzielę po raz pierwszy w życiu stanął na podium konkursu Pucharu Świata. W Lillehammer lepszy od niego był tylko Kamil Stoch. W klasyfikacji generalnej PŚ jest trzeci, wyprzedzają go Domen Prevc oraz Daniel Tande.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Maciej Kot wygra w tym sezonie konkurs PŚ?