Tom Hilde wraca do Pucharu Świata. Norweg chce jechać na Turniej Czterech Skoczni

Tom Hilde wciąż walczy o powrót do czołówki skoczków narciarskich. Doświadczony norweski zawodnik na razie doczekał się powołania do reprezentacji na Puchar Świata - wystąpi w zawodach w Engelbergu.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
skoki AFP / OLIVIER MORIN / Na zdjęciu: skoki
29-latek zapewnił sobie nominację na konkursy w Szwajcarii dzięki dobrej dyspozycji zaprezentowanej w weekend w Pucharze Kontynentalnym w Vikersund. Najbliższe starty w Engelbergu będą dla niego pierwszymi w tym sezonie w zawodach najwyższej rangi. - Wybraliśmy go, bo wierzymy, że te występy będą dla niego przydatne w jego sportowym rozwoju, także w kontekście Turnieju Czterech Skoczni - powiedział Clas-Brede Brathen, dyrektor sportowy norweskiej reprezentacji.

Hilde może być już pewny, że na przełomie starego i nowego roku rzeczywiście wystąpi w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Dla doświadczonego skoczka będzie to szansa na przekonanie sztabu szkoleniowego, by dawał mu szanse także w dalszej części sezonu.

- Bardzo się cieszę. Pracuję nad swoimi skokami bardzo intensywnie, bo chcę, by znów były tak dobre, jak kiedyś - powiedział Hilde, który nie kryje, że ma zamiar wystąpić na mistrzostwach świata w Lahti.

ZOBACZ WIDEO Stoch i Kot po Lillehammer: w naszej drużynie jest moc (źródło: TVP SA)


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Czy Tom Hilde wróci do dawnej dyspozycji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×