PŚ: najsłabszy występ w sezonie Macieja Kota

Pięć poprzednich indywidualnych konkursów PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2016/2017 Maciej Kot zawsze kończył w czołowej dziesiątce. Ta świetna passa została przerwana w sobotnich zawodach na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu.

Szymon Łożyński
PAP / PAP/Grzegorz Momot
W nich Maciej Kot zajął 12. miejsce, które biorąc wydarzenia z pierwszej serii, i tak może uznać za częściowy sukces. Na półmetku zmagań 25-latek był bowiem dopiero 24. po skoku na 125,5 metra.

Mimo sobotnich problemów z odpowiednią pozycją dojazdową na rozbiegu, triumfator Letniego Grand Prix zdołał się zebrać w sobie na tyle, że w drugiej serii skoczył 132 metry i awansował aż o 12 miejsc.

Ostatecznie podopieczny Stefana Horngachera zajął 12. pozycję. Dotychczas najsłabszym wynikiem aktualnego mistrza Polski w bieżącym sezonie było ósme miejsce w drugim indywidualnym konkursie na Rukatunturi (HS 142) w fińskim Kuusamo.

Przeciętny występ w sobotę w Engelbergu od razu kosztował Macieja Kota spadek w klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich. Nasz reprezentant stracił trzecie miejsce, jakie zajmował po drugiej pozycji w Lillehammer, i spadł na czwartą lokatę kosztem Austriaka Stefana Krafta.