65. TCS: bukmacherzy nie mają wątpliwości. Stoch z największymi szansami na triumf

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN BRUNA
PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN BRUNA
zdjęcie autora artykułu

Przed 3. konkursem 65. Turnieju Czterech Skoczni bukmacherzy nie mają wątpliwości, kto wygra całe zawody. Ich zdaniem obecny lider Kamil Stoch obroni przewagę i w Bischofshofen zostanie drugim Polakiem, który triumfuje w tym prestiżowym Turnieju.

Według kilku firm bukmacherskich za złotówkę postawioną w tym momencie na Kamila Stocha można zarobić około 2 złote i 50 groszy. Na kolejnych dwóch miejscach, w zależności od firmy bukmacherskiej, wskazywani są Austriak Stefan Kraft i Norweg Daniel Andre Tande.

Przypomnijmy, że jeszcze przed rozpoczęciem 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni bukmacherzy wierzyli w Stocha. Wówczas więcej szans na triumf niż Polakowi dawano jednak obecnemu liderowi Pucharu Świata Domenowi Prevcowi. 17-letni Słoweniec swoje szanse na wiktorię w zawodach pogrzebał jednak już w Oberstdorfie, gdzie zajął dopiero 26. miejsce. Po znacznie lepszym konkursie w Garmisch-Partenkirchen (5. lokata) podopieczny Gorana Janusa awansował na 12. miejsce, ale jego strata do prowadzącego Stocha wynosi aż 58 punktów.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Co więcej bukmacherzy optymistycznie pochodzą także do ewentualnego końcowego podium w Turnieju Piotra Żyły. Za każdą postawioną złotówkę na taki wynik cieszynianina można zarobić w granicach od 4,50 do 5 złotych. Na razie 29-latek w klasyfikacji łącznej niemiecko-austriackich zawodów zajmuje 5. miejsce. Jego strata do prowadzącego Stocha wynosi 21,2 punktu, ale już do trzeciego Norwega Daniela Andre Tandego tylko 14,6 punktu.

Trzeci konkurs 65. Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się w środę 4 stycznia na Bergisel (H130) w Innsbrucku. Dzień wcześniej na tym obiekcie odbędą się treningi i kwalifikacje przed głównymi zawodami. Relacja na żywo oraz podsumowanie konkursów na WP SportoweFakty.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Innsbrucku) we wtorek o godzinie 13:45. ZOBACZ WIDEO Rafał Kot: decyzja Łukasza Kruczka zabolała Maćka

Źródło artykułu: